Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

2016 Makyaj Modelleri A5moda

17 Ocak 2016 Pazar, 19:55


Makyaj her kadının vazgeçilmezi… Peki, makyajda son moda ne? Her mevsim her dönem değişen makyaj trendi neye göre kime göre değişiyor?

Makyaj trendi genellikle o yıl çıkan sinemalardan, dizilerden ya da yapılan defilelerden oluşur. Beren Saat makyajı, vampir dizisi olan Alacakaranlık’tan gelen seksi vampir makyajı gibi. Şimdi de defilelerden gelen makyaj trendlerine göz atalım.

Öncelikle son zamanların trendi kalın kaşlara değinelim. Genel olarak: erkek tipi kaş olarak biliniyor. Kalemden çizilen kaşlar yerine alınmamış ya da kalın olarak düzeltilmiş kaşlar tercih ediliyor. Bu trend bayanları uzun zaman kaşlar yönünden rahat ettirecek ve 2016 yılının da moda akımı olarak kalacak gibi.

İlk sırayı makyajda son moda olarak her zaman kendine yer edinen dumanlı gözlerden bahsedelim. Dumanlı gözler, gizemli, şehvetli, şık ve erkeklerin sürekli bakmak isteyecekleri bir göz ortaya çıkarır. Erkeklerin dikkatini çekmek için kullanılabilecek birinci tip makyaj çeşitlerindendir.

İkinci sırada buğulu göz makyajı sevmeyenlere 2016’nın makyaj trendlerinden kalın eyeliner öneriyoruz. Gözlerinize çekeceğiniz kalın ve uzun kuyruklu eyeliner bakışlarınızın normalden daha dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Kalın olmasıyla da ince eyeliner çekemeyenlere kolaylıklar sağlıyor.

Üçüncü sırayı göz makyajı sevmeyenlere ayıralım. Sürme ve eyeliner sürmeseniz bile kirpiklerinize maskara çekmenizi öneririm. Maskara da istemiyorsanız mat bir fondöten ya da BB kremle cildinizi daha canlı gösterebilir, modern ve sade bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Bu makyajınızı isterseniz makyajda son moda olan bordo ya da ateş kırmızısı bir rujla tamamlayabilirsiniz.

Son olarak göz farlarından bahsedelim. 2016 makyaj modelleri yılında kaşlara kadar uzayan göz farlarını kullandık ve kullanmaya da devam ediyoruz. 2016 yılında da kullanılmaya devam edilecek olan makyaj türlerinden biri. Gözlerinizin daha aydınlık ve büyük görünmesini istiyorsanız metalik renkleri kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle göz kapaklarınıza açık renk, gözümüzü açıp kapatırken oluşan kıvrım yerlerine koyu renk sürerseniz istenilen görüntüyü daha iyi elde edebilirsiniz. Makyajınızı, rengi sade de olsa rujla tamamlamayı unutmayın. Her şey kendiniz için.

Eğlenceli, sevgi dolu makyajlı günler.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam