Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

2016 yılında bayilik almak

14 Nisan 2016 Perşembe, 16:42


İş kurmak ve kendi işinizin patronu olmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. 2016 yılında hayalinizdeki işe kavuşmak için istediğiniz sektörden bayilik alabilirsiniz. Bayilik alarak hem hayallerinizi gerçekleştirme imkânı elde edersiniz hem de iş hayatında yapacağınız başarıları gösterirsiniz. Son yıllarda iş kurmak isteyenlerin başvurduğu yöntemlerden birisi de bayilik almaktır.

Sektör içinde yer edinmiş ve belirli bir müşteri kitlesine ulaşmış olan firmanın bayiliğini alarak, yeni iş sahasına girdiğinizde hazır müşteri potansiyeliyle karşılaşırsınız.

Bu da sizin için avantaj olacaktır. Firmanın yürüttüğü hizmet politikasına sizde dâhil olarak bulunduğunuz ilde ya da ilçede firmanın bayiliğini devam ettirerek, yeni, Pazar alanı kazandırmış olursunuz. Bayilik vermek ve bayilik almak her iki taraf içinde son derece karlı bir iştir. Bayilik veren firma yeni Pazar alanı elde ederken herhangi bir ücret ödemesi yapmaz.

Bayilik alan kurum ve kuruluşlar ise var olan müşteri potansiyelini ve firmanın adını kullanarak yeni müşteri kitlesine kısa zamanda ulaşabilir. 2016 yılında bayilik alan kurum ve kuruluşlar bu alanda en popüler olan sektörle iş yapmak istediği gibi bütçelerine uygun olan sektöre de yönelebilirler.

Bayilik almak isteyenler için 2016 yılı fırsat yılı olarak nitelendirilir. Hemen hemen her sektörden firma bayilik vermektedir. Firmalar bayilik şartlarını kendi prensiplerine ve bütçelerine uygun olarak düzenleyerek, isterlerse ücretsiz bayilik verebileceği gibi belirli paket ücretleriyle de bayilik verebilirler. Bayilik içinde en çok dikkat edilen husus firmanın amblemini, kullandığı renkleri, yazıyı ve düzeni açılacak olan bayiliğinde aynı şekilde yapmasıdır.

Bazı firmalar açılmasına izin verdikleri bayiliğin açmak isteyen kişinin tasarladığı şekilde döşenmesine izin verseler de ağırlıklı olarak hangi sektör olursa olsun, öncelikle firmanın kurallarına uyulması istenir.

Firma açılacak olan bayiliğin nerede olacağını, ne kadar genişlikte olacağını, içerisinde nelerin bulunması gerektiğini hatta kullanılacak olan eşyaların mimari düzenine kadar hepsini planlayıp bayilik açmak isteyen kişilere bunu sunar. Bayilik açan kişilere açılış hediyesi verilerek bayiliği kutlanır.

En çok bayilik verilen sektörlerin başında gıda sektörü gelmektedir. Gıda sektörü içinde son zamanlarda hemen hemen her ilde açılan bayilik çiğ köfte bayiliğidir. Her sokakta farklı marka çiğ köftenin bayiliğine rastlamak mümkündür. Bununla birlikte bayilik veren firmalar 2016 daha çok büyükşehirlerde açılmasını isterler. Nedeni ise nüfusun en kalabalık olduğu alanlarda gıda sektörüne daha fazla ilgi vardır. İstanbul, Ankara, İzmir gibi metropollerde bayilik oranı diğer illere bakarak daha fazladır.

Kaynak: bayilik.gen.tr

2016 yılında Bayilik veren firmaların listesi için tıklayın..

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam