Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

Antalya Keyfi ile Tarihi Mekanlara UlaşmakArtık Daha Kolay!

21 Ocak 2016 Perşembe, 20:17


Antalya her ne sıcak iklimi, sahilleri, turistik tesisleri, doğal güzellikleriyle biliniyor. Antalya restoranları ve kulüpleriyle dikkat çekse de tarihi turistik yerler konusunda da çok zengin bir şehir. Antalya tarihte de önemli bir merkez olarak bir çok medeniyetin bünyesinde önemli bir ticaret merkezi olarak hizmet vermiştir. Bu nedenle bir çok medeniyet Antalya’ya çok sayıda antik kent, tarihi yapı ve güzellik hediye etmiş durumda. Bu durum nedeniyle tarihi mekanlar ve antik kentler de tatilcilerin Antalya’da çok sık ziyaret ettiği noktalar arasında zamanla yerini almıştır. Hem yerli hem de yabancı turistler tarafın bu tarihi mekanlar her yıl çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapıyorlar. Antalya turistik yerleri çevresinde bir çok tatil tesisi, restoran, gece kulübü ve eğlence merkezi faaliyet vermekte.

Peki Antalya’da Hangi Tarihi Turistik Yerler Gezilebilir? Bilgileri Nereden Bulabilirim?

Antalya bünyesinde bir çok tarihi yapı ve antik kent barındırıyor fakat bunların arasından bir kaç tanesi sıyrılmakta. Bu tarihi mekanlar turistik geziler ve araştırmalara ev sahipliği yaparken aynı zamanda farklı etkinlikler için de çok sık  tercih ediliyorlar.

Çok sık tercih edilen bir turistik merkez haline gelmiş Side bu mekanlardan bir tanesi. Bünyesinde bulundurduğu Side antik kentini her  yıl binlerce turist ziyaret etmekte. Side antik kenti tarihte Lidyalılar, Persler, Romalılar gibi çok sayıda büyük medeniyetin bünyesinde bulunmuş bir şehir. Bu nedenle çok sayıda tarihi yapı bulunuyor. Tatilciler kadar araştırmacılar da her yıl antik kenti ziyaret etmekte.

Tercih edilen bir diğer tarihi yapı da Aspendos. Özellikle amfi tiyatrosuyla dikkat çeken şehir her yıl binlerce yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapıyor. Ayrıca amfi tiyatronun uzun yıllar iyi şekilde korunması nedeniyle konser, tiyatro gibi etkinlikler bu amfi tiyatroda yapılıyor.

Antalya, Aspendos ve Side’nin yanında bir çok tarihi mekana da ev sahipliği yapıyor. Gezeceğniz tarihi mekanları ve çevresinde konaklayabileceğiniz otelleri, eğleneceğiniz Antalya kulüplerini seçmek için Antalya Keyfi’ndeki yorumlar ve puanlamalar tatilcilere fikir veriyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam