Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

George Clooney’nin Ermeni Soykırımı İddiaları Çok Kızdıracak!

28 Ekim 2015 Çarşamba, 22:49


Amerikalı aktör George Clooney de 1915 Ermeni Soykırımı iddiası ile ilgili tartışmalara katıldı. Güney Kaliforniya devlet radyosuna konuşan Clooney “1915 yılında Ermenilere soykırım yapıldı, bu tartışma götürmez bir gerçektir” dedi. Türkiye’nin bu konu hakkında konuşulmasını istemediğini öne süren Clooney ‘ABD’nin Türkiye’de üsleri olduğu için önceden bunu kabul eden politikacıların şimdi konu hakkında konuşmaktan kaçındığını’ iddia etti.

“TÜRKİYE BİZİM MÜTTEFİKİMİZ”

Clooney, çeşitli vesileler ile bir araya geldiği bazı ABD’li senatörlere “Ermeni Soykırımı hakkında konuşabilir miyiz?” diye sorusunu yönelttiğini ve her zaman “Tabi ki hayır, Türkiye bizim terörizme karşı savaşta müttefikimiz” yanıtı aldığını sözlerine ekledi.

EŞİ, ERMENİSTAN’I TEMSİL ETMİŞTİ

George Clooney’nin eşi Amal Amuliddin Clooney, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e karşı açılan davada Ermenistan tarafını temsil etmişti. Buenos Aires’de yayın yapan internet sitesi Ermeni Basın Merkezi, Amal Clooney’nin 24 Nisan 2016’da Erivan’da “101” yıl anmalarına katılacağını da duyurdu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam