Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

Işın Karaca’dan Bitkisel Öksürük Tedavisi

14 Ekim 2015 Çarşamba, 20:52


Geçtiğimiz aylarda tam 40 kilo vererek yeni bir görünüme kavuşan Işın Karaca, hazırladığı öksürüğe iyi gelen kürü sosyal medya hesabından paylaştı.

İŞTE KARACA’DAN ÖKSÜRÜĞÜ GEÇİREN KARIŞIM

“Bizim evde kara turp/bal ikilisi üretime başladık.. Neye mi yarıyor? Buyurun.. Özellikle öksürük sorunu olan çocukların ve alerjik astım rahatsızlıkları olanların uygulaması gereken karaturp kürü oldukça kolay hazırlanan ve uygulaması basit bir kürdür.

Karaturp yapraklı üst kısmından kesildikten sonra içi oyulur. Daha sonra bal içini oyduğumuz turp içerisine konur ve kesilen üst kısmı tekrar üzerine kapatılır. Alt sapı kesildikten sonra boş su bardağının üzerine konur. Geceden hazırladığımız zaman sabaha kadar turp içerisinden geçen bal bardağa dolacaktır.

Çocuklarda öksürük ve ateş varsa, sabah elde edilen küre sıcak su eklenerek 1 su bardağına tamamlanır ve biraz zencefil eklenerek çocuğa içirilebilir. En geç 7 gün içerisinde çocukların şikayetleri azalacak ve kaybolacaktır. Hazırladığımız bu karaturp kürü, kuru öksürüğü olanlar, troid rahatsızlığı olanlar, astım, alerji olanlara müthiş bir şifa kaynağı olacaktır.”

isin-karaca-oksurugu-tedavi-ediyor-7777287_301_m

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam