Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

İşinizi İnternete Taşıyın

02 Şubat 2016 Salı, 19:10


Günümüzde pek çok işletme fiziksel mağazalarının yanı sıra e-ticaret siteleri ile satış hacimlerini artırmak adına çalışmalar yapmaktadır. Dijital dünyada var olmak daha düşük bir bütçe ile daha geniş kitlelere ulaşmanıza imkan tanımaktadır. Eğer bir internet siteniz yoksa işe bir domain tescil ederek başlamalısınız. Domain sorgulama web sitesi üzerinden jenerik bir alan adına sahip olabilirsiniz. Alan adı sorgulama işleminize başlamadan önce rakiplerinizi ve anahtar kelimelerinizi iyi tespit etmeniz faydalı olacaktır.

Alan adınızda anahtar kelimenize yer vermeniz arama sonuçlarında daha üst sıralarda çıkmanıza imkan sağlayabilir. Kaliteli bir domain tescil etmeniz, iyi bir web sitesi sahibi olduğunuz anlamına gelmez. Alan adı tescilinde harcadığınız süreden çok daha fazlasını web siteniz için harcamanız gerekmektedir. Web Sitenizintasarım ve yazılım açısından eksiksiz olması gerekmektedir.

Web Sitenizin Tasarımı ile Güven Verin

Kullanıcıların büyük bir kısmı ziyaret ettikleri web sitenin tasarıma bakmaktadırlar. Kaliteli görünüme sahip bir siteyle işe bir adım önde başlayabilirsiniz. Ayrıca e-ticaret siteleri için bir web sitesinde bulunması gerekenlerin başında güvenlik sertifikası gelmektedir. Kullanıcılar giriş bilgilerinin güvende olduğundan emin olmak isterler. Web sitenizi kaliteli bir sunucuda bulundurarak kesintisiz ve hızlı bir hizmet sağlamanızda önemlidir.

Web sitenizin için bir diğer önemli unsur ise içeriklerinizdir. Satışa sunduğunuz ürün hakkında kullanıcının anlayabileceği bir dilde ürün tanıtımı yapılmalı. Ürüne ait kaliteli görseller kullanılarak ziyaretçinin ürünün tüm detaylarını görmesine imkan sağlanmalıdır.

Sosyal Medyada Yer Alın

Web siteniz için mutlaka sosyal medya hesapları oluşturarak buralarda paylaşımlarda bulunmalısınız. Web sitenize sosyal medyadan sağladığınız trafikler arama motorlarında ki durumunuza olumlu yönde etki eder. Sitenizde geçirilen süre, sayfa geçişleri yine önemli etkenler arasında yer alır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam