Son Dakika
20 Ocak 2019 Pazar

Nedim Zeper, “Sözümden Dönmeyeceğim” klibiyle ortaya çıktı

08 Temmuz 2011 Cuma, 01:15


Romantik şarkılarıyla tanınan Nedim Zeper, üç yıl aradan sonra “Sözümden Dönmeyeceğim” adlı parçaya çektiği kliple dinleyicilerinin karşısına çıktı. Şarkıcı, albüm bekleyen sevenlerine de müjdeyi verdi: “Albüm hazır, çıkarmak için eylülü bekliyoruz.”

Üç yıldır albüm yapmıyordunuz, sonunda dinleyicilerinizin karşısına “Sözümden Dönmeyeceğim” şarkısına çektiğiniz kliple çıktınız. Neden albüm yerine klibi tercih ettiniz?

– Aslında kenarda hazır bekleyen, içinde 7-8 şarkının olduğu mini bir albümüm var. Çıkarmak için doğru zamanın eylül ayı olduğunu düşünüyoruz, o yüzden bekletiyoruz. Bu albümdeki “Bekliyor Olacağım” şarkısına yeni bir versiyon yapıp, yaza merhaba dedik. Bu müzik şirketimin isteğiydi, ben her şeyi onlara bıraktım.

Geçen yıl askerdeydiniz, şirketiniz sizi hatırlatmak da istedi sanırım…

– Geçtiğimiz ocak ayında askerden döndüm. Son albümümü 2008 yılında yapmıştım. Tabii ki dinleyicilere öncelikle bir ‘merhaba’ demek istedik. Bunu da kıpır kıpır bir yaz klibiyle yaptık.

Köşede hazır bekleyen albümünüzden bahseder misiniz biraz? Bu uzun aradan sonra sevenleriniz merakla bekliyordur…

– Yeni albümüm için çok güzel bir müzikal şölen diyebilirim… Bunun dışında çok özel bir albüm daha hazırlıyorum, ondan da bahsedeyim. Kısa süre önce TRT’de yayınlanan bir belgesel için seslendirdiğim şarkıları müzisyen arkadaşlarımla yeniden düzenledik ve “Hadi Maziye Gidelim” adında bir albümde topladık. Beni çok heyecanlandıran bir proje bu…

Eski şarkılara cover mı yaptınız?

– Eski şarkılar değil, eski şarkılardaki o samimiyeti, eskide kalmış güzellikleri anlatan yeni şarkılar. Açıkçası eski Türk filmlerinde yer alan birkaç şarkıyı da cover’lamak istiyorum. Bu albümle sevenlerimi masalsı bir şölene davet edeceğim…

“Masalsı şölen” ilginç bir tanım oldu. Yaptığınız müziği böyle mi tanımlarsınız?

– Ben şarkılarımda bir yolculuğa çıkıyorum. Şarkı söylemek değil, o yolculuğu yaşamak benim yaptığım. Bir şarkı yapıyorum, birilerinin hayatına dokunuyor. Bundan sonra yapacağım şarkılar da herkesi yaşamak istediği yolculuğa çıkaracak. Bu yüzden masalsı bir şölen diyorum.

“Sözümden Dönmeyeceğim” şarkısı kime ait?

– 2005 yılında benimle birlikte çıkış yapan Cüneyt Tek’e ait. O dönem ben “Şakası Yok”u seslendirmiştim, o da “Gidersen”i. Cüneyt, “Sözümden Dönmeyeceğim”i askerdeyken bestelemişti, okumak bana nasip oldu.

Bundan sonra klip çekeceğiniz bir şarkı var mı?

– Evet, çok sıcak bir şarkımız var, adı “Güzel”. Ona da klip çekeceğiz. Askerdeki komutanım “Benim bir şarkımı okumanı isterim” diyerek vermişti şarkıyı bana, benim için de bir onurdu bu tabii ki. Bu şarkı dinleyenlerin içini kıpır kıpır edecek.

Siz de şarkılar yapıyorsunuz, neden kendi bestelerinizden biriyle dönüş yapmadınız?

– Benim illa kendi şarkılarımı okumak gibi bir derdim yok.

Peki romantik şarkılarla anılan bir isimken neden hareketli bir şarkıyı tercih ettiniz?

– Şarkının yaz aylarında insanları gülümsetmesini istedik. Yoksa gerçek aşk şarkılarını seslendirmekten asla vazgeçmeyeceğim tabii ki.

Neslihan Demir’in “Eskimiyorsun İçimde” adlı romanında aldatan bir erkeğin mektupları var. O mektupları askerdeyken siz yazmışsınız…

– Askerdeyken çok fazla kitap okudum. Hayatımda en fazla kitap okuduğum dönemdi. Neslihan Demir’le konuştuğumda onun da bir kitap hazırlığında olduğunu öğrendim. Kitaptaki o aldatan erkek karakterin mektuplarını benim yazabileceğimi düşündük.

Siz hiç sevgilinizi aldattınız mı?

– Ben orada sadece kitaptaki adamı oynadım. Onun hissettiği duyguyu aktardım. Ben seven insanın aldatmayacağına inananlardanım ve iyi sevebilen bir adamım.

Duygusal şarkılarınızı romantik ortamlarda mı yaparsınız? Şu an duygusal bir şarkı yazamaz mısınız mesela?

– Hadi deneyelim. Sen bana 10 tane kelime ver, ben de bir şarkı yazmayı deneyeyim.

Tamam; yetişmek, kapı, şeker, güneş, yağmur, oyuncu, masal, telefon, kahve ve kitap. Kelimelerim bunlar…

– (2 dakika sonra) “Yol yakınken yetişmek düşündü aklım. Güneş kapımın önünde belirirken yağmurun oyuncu bakışlarıyla ona eşlik edip seremoni yapacağımı düşündü gönlüm. Yanılmadım, telefonum çaldı. Tıpkı dün akşamki kitabın anlattığı masal belirdi o an. Elimde şekerli kahve ile bana doğru gelen bir anı gerçekti artık. Hoş geldin hayalim.” Şarkı yapılabilmesi için sadece samimi olmak gerektiğine inanıyorum. Ben bu samimi hisleri gitarımı elime alıp süsleyebiliyorum.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam