Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

Trafiksiz Bir Ada Hayal Edin

15 Ocak 2016 Cuma, 21:56


 

Bozcaada‘da 2015 yılının Haziran ayında alınan bir karar ile yaz dönemlerinde merkezde araç kullanmak kısıtlı bir hale geliyor. Araç ile feribottan indikten sonra trafiğe açık olan üç caddeyi tercih ederek, aracınızı belediyeye ait ücretsiz park alanlarından bir tanesine koyabilir ve daha sonra Bozcaada Otelleri‘ne gidebilirsiniz. Sonrasında da merkezde araç kullanımı yasakken, plajlara gitmek üzere aracınızı kullanabilirsiniz.

Dönüş için de feribot rezervasyonunuzu gösterip, merkezde yalnızca tek bir yoldan geçerek feribota binmeniz mümkün kılınmış. Böylece Türk ve Rum mahallelerinin dar ara sokaklarında sıkışmadan ve stres yaşamadan tatil geçirmeniz mümkün kılınmış. Zaten ada merkezi öylesine ufak ki, her yere yürüyerek ulaşmanız mümkün olacaktır. Üstelik çevrede araba kirliliği ve gürültüsünün olmaması ile de son derece avantajlı olduğunu yaşayabileceksiniz.

Merkez dışına çıkarken ya da plajlara girerken, aracınızı kullanabiliyorsunuz. Merkez dışındaki mesafeler uzun olduğu için ve siz yürümek istemiyorsanız bu yol tabii ki son derece pratik. Merkezden Tuzrburnu koyuna 1 saatte, Ayazma plajına 2 saatte ve rüzgar güllerine de 3 saatte varabiliyorsunuz. Bu yolculukları yaparken bahar aylarını ya da günün erken ya da gün batımı saatlerini tercih etmenizi öneririz çünkü diğer zamanlar son derece sıcak olacaktır. Adada kaybolma korkusu olmaksızın adayı keşif için aracınızı kullanabilirsiniz. Adanın pek çok yolu asfalt ve düzgün. Kaldığınız Bozcaada Pansiyonları da size otopark hizmeti sunabilir.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam