Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

Vatikan’dan Tuba Büyüküstün’e ‘En İyi Kadın Oyuncu’ Ödülü

28 Ekim 2015 Çarşamba, 21:59


Vatikan bünyesinde her yıl düzenlenen Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri kapsamında ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne bu yıl ünlü dizi ve film oyuncusu Tuba Büyüküstün layık görüldü. Büyüküstün’ün Sinema ve Tiyatro alanında Genç Bayan Oyuncular kategorisinde ödüle layık görüldüğü yapılan basın toplantısı ile duyuruldu.

ÖDÜL TÖRENİ 7 KASIM’DA

Kadrosuna girdiği birçok dizi ve filmde oyunculuğuyla beğeni toplayan Tuba Büyüküstün’e Vatikan bünyesinde her yıl düzenlenen Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri kapsamında ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülü verileceği bildirildi. Bu yıl 14.’sü düzenlenecek olan törenin 7 Kasım’da Vatikan’daki Urbaniana Üniversitesi’nde gerçekleştirileceği açıklandı.

ÜLKE SINIRLARINI AŞTI

Açıklamada, Büyüküstün’ün ödülü almasında oyunculuğunun yanında yardımseverliği ile de ön plana çıkmasının etkili olduğu kaydedildi. Ünlü oyuncunun yer aldığı birçok yapımın Türkiye sınırlarını aşıp yayınlandığı ülkelerde de başarı sağladığı, 2014 yılında Suriyeli göçmen çocukların eğitimi konusunda yaptığı çalışmalardan ötürü UNICEF tarafından ‘İyi Niyet Elçisi’ seçildiği hatırlatıldı.

MURAT YILDIRIM VE BURAK HAKKI DA ALMIŞTI

2012 yılında Murat Yıldırım ‘En İyi Aktör’ ödülü almış, 2013 yılında da yine oyuncu olan Burak Hakkı, tiyatro ve sinema dalında ödül kazanan Rus oyuncu Olga Sotulova’ya ödülü takdim eden isim olmuştu. Giuseppe Sciacca’nın 26 yaşındayken dini bir tören sırasında hayatını kaybeden bir mimarlık öğrencisi olduğu, 35 yaş altında bilim ve sanat alanında rol model olan ve örnek davranışlar sergileyen başarılı gençlere ödül takdim edilen bu organizasyona isminin verildiği kaydedildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xturk Teması. Tasarım ve Programlama: Moradam